Zapraszamy do kontaktu

Rehabilitacja w domu – niezbędna rutyna

18 stycznia 2021 | Blog

CO możemy zrobić i JAK możemy to zrobić?

 

Każde dziecko z niepełnosprawnością wymaga szerokiej opieki i wzmożonej troski. Oprócz dobrze dobranego sprzętu w którym jest pionizowane oraz wózka, na którym się porusza, należałoby się także pochylić nad pomocami w codziennej rehabilitacji, takimi jak wałki, półwałki, kliny, piłki do ćwiczeń itp. W zależności od typu i stopnia niepełnosprawności pod czujnym okiem rehabilitantów rodzice także mogą podjąć codzienne starania by utrzymać swoje dziecko w zdrowiu i umożliwić mu cieszenie się życiem.

 

 

U podstaw pracy z dziećmi cierpiącymi na schorzenia neurologiczne, takie jak MPD czy przepuklina oponowo rdzeniowa leży odpowiednio wcześnie rozpoczęta rehabilitacja z pomocą elementów takich, jak wałki, półwałki, kliny, piłki, poduszki do nauki utrzymania równowagi i inne tego typu akcesoria. Jest ona szczególnie ważna już w pierwszym roku życia dziecka, kiedy jego wzrost jest najbardziej intensywny, a wszelkie zaniedbania mogą nieść za sobą istotne dla rozwoju podopiecznego konsekwencje.

 

Dlaczego ćwiczenia z pomocą kształtek rehabilitacyjnych są ważne?

 

Codzienne rozciąganie, nauka utrzymania równowagi oraz szereg innych ćwiczeń są niezbędne dla jeszcze większych efektów rehabilitacji. Mają ogromny wpływ zarówno na prawidłowe funkcjonowanie organizmu dziecka, jak i jego rozwój emocjonalny. Bliski kontakt podczas ćwiczeń sprawia że dziecko czuje się bezpiecznie.

 

 

 

 

Korzyści z ćwiczeń z kształtkami rehabilitacyjnymi?

 

Regularne ćwiczenia rozciągające w pozycji stojącej, siedzącej jak i leżącej zapobiegają występowaniu przykurczy i deformacji w obrębie kończyn dolnych i miednicy

Odpowiednio wypracowana pozycja siedząca prawidłowo wpływa na oddychanie, a co za tym idzie – lepsze dotlenienie organizmu dziecka

Aktywuje mięśnie brzucha i miednicy co zdecydowanie wpływa na poprawę pozycji siedzącej, która tak ważna jest podczas pozycji siedzącej na wózku, w którym dziecko spędza dużo czasu.

Odpowiednia i wypracowana pozycja siedząca wpływa także na prawidłowe trawienie oraz wydalanie.

 

Ważne!

 

Oczywiście wszelkie ćwiczenia z kształtkami powinny być dobrane do możliwości dziecka jak również na początku powinny być wykonywane przez rodzica pod bacznym okiem rehabilitanta. Będzie on w stanie skorygować opiekuna jeśli ten będzie wykonywał coś nie zgodnie ze sztuką.

 

Dodatkowo:

 

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie akcesoriów do ćwiczeń domowych, skontaktuj się z nami klikając TUTAJ. Pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt i doradzimy, jak efektywnie wykorzystać wszystkie ich właściwości.

Zachęcamy także do przeczytania artykułu o pionizacji, którą również można, a często należy regularnie stosować podczas codziennej rehabilitacji – również w warunkach domowych. Znajdziesz go klikając TUTAJ.

Szczegółowe informacje o naszych produktach znajdziesz w poszczególnych działach na stronie oraz w naszym katalogu, którego znajdziesz TUTAJ.

Dorota Cyranowicz

DYSTRYBUTOR / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: MyWam Polska sp. z o.o.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.

UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ

UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Tel. +48 32 720 28 11

Biuro

ul. Szczecińska 10, Chorzów