Zapraszamy do kontaktu

06.10 – Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

5 października 2021 | Blog

17 MILIONÓW – tyle osób na całym świecie zmaga się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

 

Jest to zespół zaburzeń neurologicznych powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu. Najczęściej dochodzi do nich jeszcze w trakcie życia płodowego, przy porodzie lub w okresie okołoporodowym. Uszkodzenia te, w zależności od ich skali, mają znaczący wpływ na funkcjonowanie dziecka, a ich skutki są nieodwracalne. MPD może objawiać się zaburzeniami napięcia mięśniowego, wzroku, słuchu i koordynacji ale także całkowitym porażeniem kończyn, przez co ogromne znaczenie ma błyskawiczne rozpoznanie symptomów i możliwie szybkie rozpoczęcie rehabilitacji, a z czasem dobranie najlepszego sprzętu wspomagającego i utrwalającego jej efekty. Jako doświadczony dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci mamy tego pełną świadomość.

 

60

 

Nasza misja

 

Od samego początku istnienia MyWam Polska nasze działania skierowane były na drugiego człowieka. Uczyliśmy się wsłuchiwać w potrzeby naszych pacjentów i odpowiadaliśmy na nie w najlepszy możliwy sposób. Budując wieloletnie relacje oparte na szacunku i zaufaniu przekonaliśmy się, że jedynie poprzez uważną obserwację oraz pełne zrozumienie dla sytuacji, w jakiej znajduje się zarówno dziecko z niepełnosprawnością jak i jego rodzina, jesteśmy w stanie celnie odpowiedzieć na ich oczekiwania.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest wnikliwa diagnoza każdego małego pacjenta. Szybko podjęta rehabilitacja i prawidłowo dobrany sprzęt, który ją wspomaga dają szansę na poprawę sprawności dziecka oraz znacząco podnoszą komfort jego życia. Ramię w ramię z fizjoterapeutami staramy się być dla Was wsparciem podczas dokonywania ważnych wyborów zakupowych.

61

Wsparcie w rehabilitacji

 

Dzieci dotknięte MPD stanowią większość naszych pacjentów. Towarzyszące mu zaburzenia neurologiczne w wielu przypadkach uniemożliwiają małym pacjentom samodzielne funkcjonowanie, dlatego tak ważne jest aby jak najszybciej rozpocząć rehabilitację. Wszelkie aktywności fizyczne, stymulacje i masaże w połączeniu z częstą pionizacją mogą przynieść niebywałe efekty, a z pewnością pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie organizmu dziecka.

62

Równie ważnym aspektem rozwoju dzieci z niepełnosprawnością jest aktywizacja poznawcza. Już sama możliwość zmiany pozycji z leżącej na siedzącą lub stojącą daje dziecku zupełnie nową perspektywę i nowe doznania, pozwalając pełniej poczuć się częścią otaczającego świata. Podtrzymanie tej  pozycji staje się łatwiejsze dzięki pionizatorom, chodzikom i urządzeniom wielofunkcyjnym. Umożliwiają one uzyskanie przez dziecko optymalnej dla niego pozycji stojącej w sposób kontrolowany i bezpieczny. Więcej o pozytywnym wpływie pionizacji na funkcjonowanie dzieci z niepełnosprawnością przeczytasz klikając TUTAJ.

Wózki inwalidzkie specjalne spełniają bardzo podobne zadanie. Pełnią jednocześnie funkcję środka transportu dającego opiekunom możliwość przemieszczania się  w celu załatwienia codziennych spraw, jednocześnie stanowią swojego rodzaju okno na świat dla dziecka.

63

Możliwości, jakie daje rynek sprzętu rehabilitacyjnego są bardzo duże. Wiele z nich posiada możliwość refundacji z NFZ lub dofinansowania, co znacznie poszerza rodzicom wachlarz możliwości. O niektóry wspominaliśmy na naszym blogu TUTAJ. Naszą misją jest pomaganie rodzicom dzieci z niepełnosprawnością w dokonaniu najtrafniejszych wyborów sprzętowych. Indywidualne podejście do małego pacjenta to warunek konieczny i ugruntowany w naszych standardach pracy.

Kontakt z nami

 

Jeśli potrzebujesz konsultacji lub chcesz umówić się na przymiarkę wybranego sprzętu, skontaktuj się z naszymi KONSULTANTAMI – odpowiedzą na wszystkie pytania i zaaranżują spotkanie z naszym przedstawicielem w Twoim regionie.

Jeśli chcesz lepiej poznać nasz asortyment, zapoznaj się z naszym KATALOGIEM. Wszelkie pytania związane z ofertą katalogu oraz produktami w nim nie ujętymi prosimy kierować do naszych KONSULTANTÓW.

Katarzyna Kowalska – Franka

 

DYSTRYBUTOR / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: MyWam Polska sp. z o.o.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.

UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ

UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Tel. +48 32 720 28 11

Biuro

ul. Szczecińska 10, Chorzów