Zapraszamy do kontaktu

Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny w ramach programu AKTYWNY SAMORZĄD

15 kwietnia 2020 | Blog

Szanowni Państwo,

Od 1.03 ruszył program dofinansowań AKTYWNY SAMORZĄD realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Firma MyWam pomaga kompleksowo w realizowaniu wniosku o sprzęt rehabilitacyjny uzyskany w ramach tego programu.

DOWIEDZ SIĘ:

  • Jaki sprzęt objęty jest dofinansowaniem
  • Ile wynosi dotacja
  • jak wygląda procedura składania wniosków

Foteliki samochodowe

Przedmiotem dofinansowania w Module I, Obszarze A, Zadaniu 1 jest pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania takiego jak FOTELIKI SAMOCHODOWE do posiadanego samochodu. Pomoc ta adresowana jest do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 16 roku życia) lub osób ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu ruchu.

W tym roku kwota dofinansowania to 6 000 zł. Procent udziału własnego pacjenta uzależniony jest od wartości planowanego zakupu, jednak jest to co najmniej 15% wartości fotelika.

Wnioski można składać do 31.08.2020 roku.

Nowością w tym roku jest możliwość zdalnego złożenia wniosku na platformie SOW. System działa w oparciu o Profil Zaufany, który możecie Państwo założyć klikając TUTAJ. Informacje o możliwościach zdalnego składania wniosków zajdziecie Państwo TUTAJ.

W naszym KATALOGU znajda Państwo popularne i sprawdzone modele. Nasi konsultanci udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji, pomogą w doborze sprzętu oraz przygotują ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb.

Polecamy przykładowe modele fotelików samochodowych:

Carrot 3

Fotelik Carrot 3 firmy EMICO posiada modułową budowę umożliwiającą jego rozbudowę w miarę wzrostu dziecka. Można dzięki temu dowolnie przedłużać siedzisko lub oparcie, a także rozbudowywać system o potrzebne akcesoria.

System Carrot 3 zapewnia szerokie możliwości dopasowania fotelika do potrzeb dziecka dzięki wielu akcesoriom jak: peloty podtrzymujące, klin odwodzący, klin zmiany kąta siedziska, stolik terapeutyczny, podnóżek, podstawa ISO-Fix, obrotowa podstawa ISO-Fix i wiele innych. Podstawowy fotelik przeznaczony jest dla dzieci ważących w zakresie od 10 (rozm S ) do 50 kg (do około 160 cm wzrostu, rozm XL). Jeśli dziecko wyrośnie z dotychczasowej konfiguracji wystarczy dodać przedłużkę siedzenie lub oparcia o 5 lub 10 cm, aby ponownie dopasować fotelik do wzrostu dziecka. Carrot 3 dostępny jest w naszej ofercie w kolorach czarnym, niebieskim i czerwonym.

RECARO Monza Nova 2 Reha

Fotelik RECARO Monza Nova 2 Reha to nowoczesny bezpieczny i funkcjonalny fotelik posiadający siedzisko zintegrowane z oparciem, z możliwością rozłożenia do pozycji spoczynkowej. Fotelik w standardzie posiada 5-punktowy pas zabezpieczający z miękkim klinem odwodzącym oraz zestaw pelot pozycjonujących pozwalających na doskonałe dopasowanie dla każdego dziecka.

Odpowiednio wyprofilowane oparcie dba o kręgosłup dziecka, a regulowana wysokość (do 150 cm wzrostu) pozwala na długoletnie użytkowanie.

Fotelik wyposażony jest w system regulacji twardości zagłówka dbający o odpowiednie ustawienie głowy podczas podróży oraz w uchwyt ISOFIX. Komfort siedzenia zapewniony jest przez zastosowanie specjalnej pianki używanej w przemyśle samochodowym. Tapicerka wykonana jest z przewiewnych, oddychających materiałów a zintegrowane z zagłówkiem głośniki z wyprowadzeniem na MP3 zapewniają dziecku spokój i radość nawet podczas długiej podróży.

Aranżujemy dla Państwa przymiarki fotelików w samochodach, w których mają one zostać zainstalowane docelowo. Nasi konsultanci służą wsparciem i radą na każdym etapie zakupu.

 

Wózki, skutery i akcesoria ELEKTRYCZNE

Przedmiotem dofinansowania w Module I, Obszarze C, Zadaniu 1 jest pomoc w zakupie WÓZKA INWALIDZKIEGO O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM. Pomoc ta adresowana jest do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 16 roku życia) lub osób ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i dysfunkcją uniemożliwiającą samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

W tym roku kwota dofinansowania to 10 000 zł z możliwością zwiększenia kwoty dofinansowania do rekomendowanej przez eksperta PFRON (jednak nie więcej niż 25 000 zł).

Udział własny to 10 % ceny zakupu wózka.

Aktywny Samorząd realizuje także w Module I, Obszarze C, Zadaniu 5  pomoc w zakupie SKUTERA INWALIDZKIEGO O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM LUB OPRZYRZĄDOWANIA ELEKTRYCZNEGO DO WÓZKA RĘCZNEGO. Pomoc ta adresowana jest do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 16 roku życia) lub osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności z dysfunkcją narządu ruchu powodującą problemy w samodzielnym przemieszczaniu się i posiadających zgodę lekarza specjalisty na użytkowanie przedmiotu dofinansowania.

W tym roku kwota dofinansowania to 7 500 zł. Udział własny to 25 % ceny zakupu.

Wnioski można składać do 31.08.2020 roku.

Również w tym przypadku istnieje możliwość zdalnego złożenia wniosku na platformie SOW. System działa w oparciu o Profil Zaufany, który możecie Państwo założyć klikając TUTAJ. Informacje o możliwościach zdalnego składania wniosków zajdziecie Państwo TUTAJ.

Nasi konsultanci udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących wyżej wymienionych sprzętów, jak również przygotują ofertę dostosowaną do Państwa wymagań i potrzeb. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – ZAPRASZAMY DO KONTAKTU zachęcamy do udziału w programie AKTYWNY SAMORZĄD

Źródło: https://www.pfron.org.pl/

DYSTRYBUTOR / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: MyWam Polska sp. z o.o.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.

UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ

UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Tel. +48 32 720 28 11

Biuro

ul. Szczecińska 10, Chorzów